BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec

   

Uzdrawiająca moc drzew

Uzdrawiająca moc drzew

Drzewoterapia brzmieć może jak jakaś forma szamańskich praktyk, ale bliski kontakt z naturą, w tym przede wszystkim z drzewami, znany jest ludzkości od wieków. W czasach przedchrześcijańskich z drewna tworzono amulety, Aborygeni z kolei wierzyli, że ciężko chory człowiek, dotykając drzewa liczyć może na uzdrowienie.

Współcześnie uzdrawiająca moc drzew łączy się z wiarą w pozytywną energię, którą są one w stanie przekazywać. W tym celu należy jak najczęściej przytulać się do drzew. Jest to szczególnie polecane w okresie od wiosny do jesieni, ponieważ uważa się, że wówczas energia drzew jest najbardziej intensywna. Wybrać należy zdrowe drzewo, bez żadnych narośli. W tym celu warto wybrać się do lasu, bo najbardziej leczniczą moc mają rośliny wzrastające z dala od zanieczyszczeń powietrza.

Samo przytulanie się do drzewa może mieć różne formy. Najważniejszą kwestią jest wyciszenie się, wsłuchanie w głąb siebie i poczucie siły rośliny.

Wiele pozytywnych cech przypisywanych drzewom ma naukowe i logiczne podstawy, inne są kwestią wiary.

Jakie drzewa wybrać?

Nie bez znaczenia ma także gatunek drzew: każde wpływa na nieco inny aspekt zdrowia człowieka:

  • Brzoza jest uznawana za drzewo kojące, ma działanie przeciwbólowe, obniża ciśnienie krwi. Wpływa na harmonię psychiczną;
  • Buk dodaje życiowej energii, sprzyja jasności myślenia, koncentracji;
  • Dąb wzmacnia siły, pomaga w trudnych chwilach. Ma wpływ na cały układ krążenia. Działa wzmacniająco na organizm;
  • Jałowiec to drzewo mające pozytywny wpływ na układ oddechowy, a także poprawiające pamięć;
  • Jodła uznawana jest za afrodyzjak. Jest także drzewem iglastym, a emitowane przez nią olejki eteryczne mają działanie bakteriobójcze;
  • Sosna działa relaksująco i odprężająco;
  • Lipa to przekaźnik pozytywnej energii;

Wówczas, kiedy kontakt z drzewami nie jest możliwy, warto skorzystać z ich darów, jakim jest drewno. Meble z drewna zachowują w sobie cząstkę ich energii, a więc także pozytywnie wpływają na homeostazę ludzkiego organizmu.
Copyright meblezdrewna.pl