BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec

   

Regał drewniany biblioteczka drewniana jako miejsce do przechowywania książek

Regał drewniany/biblioteczka drewniana jako miejsce do przechowywania książek

Książki są nieodłącznym elementem każdego domu. Każdy ma jakiś mniejszy lub większy księgozbiór, który powinien być odpowiednio wyeksponowany. Równie ważny jest sposób przechowywania książek w taki sposób, aby się nie uszkodziły. Rozwiązaniem tego problemu jest regał drewniany albo nawet cała biblioteczka.

Dlaczego drewniany regał?

Dlaczego warto wybrać meble drewniane? To przede wszystkim olbrzymia solidność, zdolna do udźwignięcia tomów ważących nieraz wiele kilogramów. Dodatkowo prosta struktura drewna pozwala na ładne wyeksponowanie dekoracyjnych grzbietów książek. Kolorowe okładki ciekawie będą wyglądały ustawione na neutralnym tle, co pozwala na większe docenienie ich urody. Regał drewniany to również niesamowity zapach natury. Świetne koresponduje on z papierowymi stronicami książek.

Biblioteczka drewniana to pomysł na odgrodzenie nawet całego pomieszczenia albo przynajmniej części salonu lub gabinetu. Solidne regały będą się prezentować najlepiej. Można je także udekorować drobnymi dodatkami, takimi jak świeczki. W celu zwiększenia miejsca do przechowywania najlepszym wyborem jest zdecydowanie postawienie na ozdobne pudełeczka na drobiazgi, które pomieszczą wszelkie niezbędne pod ręką produkty.

Aranżacje z księgozbiorem w tle

Masywne regały na książki wykonane z drewna świetnie komponują się z klasycznymi wnętrzami. Ale niekoniecznie zawsze należy zestawiać je z ogniem trzaskającym w kominku i skórzanym fotelem. Taka biblioteczka może mieć również bardziej nowoczesną odsłonę. Wszystko zależy od wybranej kolorystyki pomieszczenia oraz dodatków. Regał drewniany może kojarzyć się ze stylem rustykalnym, skandynawskim, ale także shabby chic. Wystarczy wybrać na przykład ciepły odcień drewna albo odpowiednią barwę. Neutralna biel zawsze optycznie nieco powiększy pomieszczenie, doda jej również czystości.

Aby biblioteczka drewniana prezentowała się świetnie, po pierwsze należy wybrać solidny model wykonany z wysokiej jakości produktów (wiotkie, uginające się pod ciężarem półki dobrze wyglądają tylko w ciasnym antykwariacie), a po drugie zadbać o jego aranżację, bo to od niej zależy finalny efekt.
Copyright meblezdrewna.pl