BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec

   

Porównanie Meble z litego drewna a meble z płyty MDF

Meble z litego drewna kontra meble z płyty MDF

Chyba każda osoba, która planuje zakup lub wymianę mebli w swoim domu, rozważa rozmaite wzory i kolory umeblowania. Oprócz decyzji, w jakim stylu mają być zachowane meble, tak samo istotny jest wybór materiału, z jakiego mają one zostać wykonane. Na rynku istnieje wiele opcji, niemniej jednak najbardziej popularne są meble z litego drewna oraz meble z płyty MDF, zwanej również płytą meblową. Jest to produkt drewnopochodny, rodzaj płyty pilśniowej. Nie składa się jednak z czystych włókien drzewnych, są one uzupełnione chemicznymi środkami utwardzającymi i łączącymi.

Dlaczego warto wybrać meble z litego drewna?                                   

Meble drewniane mają mnóstwo zalet i w zasadzie tylko jedną wadę – wyższą cenę. Jednocześnie ten wybór jest widoczny już na pierwszy rzut oka. Meble z litego drewna (niezależnie, czy są to meble sosnowe, bukowe, dębowe etc.) są solidne. Wszystko jest idealnie spasowane, również dlatego, że dobre sklepy oferują transport mebli w całości. Zakup mebli drewnianych z pewnością jest na lata. Dobre zabezpieczenie drewnianej powierzchni, na przykład przy zastosowaniu ekologicznego wosku albo bejcy i lakieru, pozwala na uzyskanie jej trwałości. Jeżeli po latach użytkowania chce się nieco odświeżyć ich wygląd albo zmienić kolor, nie jest to trudne. Można nawet dokupić nowe uchwyty do drewnianej szafki i mebel od razu zmieni swoje oblicze. Zakup mebli drewnianych u jego producenta to gwarancja wysokiej jakości – dobre prowadnice sprawią, że szuflady będą się lekko otwierać i zamykać przez lata, drzwiczki nie zaczną skrzypieć, nic się nie wypaczy, półki nie będą się uginać pod ciężarem książek i po prostu meble prezentować się będą tak samo dobrze, jak w dniu zakupu.

Meble z płyty MDF

Meble z płyty MDF są z pewnością tańsze niż z litego drewna i przy tym lżejsze. Na tym jednak kończą się ich zalety. Zazwyczaj meble z okleiny nie wytrzymują próby czasu i trzeba je wymienić już po kilku latach, ponieważ przestają wyglądać estetycznie. W przypadku mebli tworzonych z pojedynczych elementów również trudno jest mówić o ich idealnym spasowaniu. Często zdarza się, że taki mebel nie jest idealnie prosty, zaczyna się rozchodzić, delikatne półki wyginają się pod wpływem nawet niewielkiego ciężaru. To taki rodzaj zakupu, po którym od razu widać jest gorszą jakość.

W starciu meble z litego drewna kontra meble z płyty MDF zdecydowanie wygrywają te pierwsze. Lepiej jest od razu zdecydować się na porządny zakup, który tak naprawdę użytkować będą jeszcze kolejne pokolenia.
Copyright meblezdrewna.pl