BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec
Zadzwoń do nas 08:00-19:00: +48 730 790 750
   

Meble rustykalne

Lubisz ciepłe, przyjazne wnętrza, w których każdy domownik dobrze się czuje? Podoba ci się stylistyka wiejskich domów i cenisz sobie naturalne drewno? W takim razie meble rustykalne są stworzone dla ciebie.

Naturalny urok

Meble w stylu rustykalnym powinny zostać wykonane z naturalnego drewna. To dzięki widocznemu rysunkowi słojów, prezentują się one tak estetycznie. Meble rustykalne mają prostą formę, pozbawione są one nadmiaru ozdób. To właśnie ich wysoka jakość sprawia, że są tak bardzo eleganckie. Taka stylistyka drewnianych mebli zakłada również możliwość ich celowego postarzenia, na przykład poprzez przetarcie ich powierzchni. Meble rustykalne są zabezpieczane przed wpływem zewnętrznych czynników najczęściej poprzez ich woskowanie. Dzięki temu wyglądają bardzo naturalnie.

Dobranie uchwytów do mebli w takiej stylistyce jest dość proste. Wybrać można albo gałki drewniane, albo zdecydować się na metalowe, które również tworzą ciekawy wizualnie efekt kontrastu.

Meble do każdego

Chociaż styl rustykalny najbardziej kojarzy się z wnętrzem wiejskiej chaty, równie dobrze sprawdzą się one również w miejskim mieszkaniu. Dzięki temu, że są one często jasne, nierzadko to białe meble, rozświetlą wnętrze i z pewnością go nie przytłoczą. Dodatkowo są one bardzo praktyczne, wzbogacone w szeroki asortyment szuflad i szafek. Typowe meble rustykalne to komody, bieliźniarki, kredensy, chociaż nie brakuje również biurek, krzeseł, czy łóżek.

Do stylistyki mebli rustykalnych pasuje wszystko to, co swój początek bierze z natury. A więc obrusy, pledy i zasłony z naturalnych tkanin, żywe kwiaty, gliniane ozdoby. Styl rustykalny może być również modny, o ile dodatki do mebli będą bardziej nowoczesne. Z drewnem dobrze komponuje się na przykład metal.

Meble rustykalne są bardzo uniwersalne, a współcześnie spotkać można także ich bardziej nowoczesną odsłonę. Jedno jest pewne – jest to propozycja solidna i praktyczna. Jeżeli zdecydujesz się na zakup porządnego umeblowania, posłuży ci ono przez długi czas i z pewnością będziesz z niego zadowolony.

  Meble rustykalne - 1

  Kontakt

  • sklep@meblezdrewna.pl
  • tel. +48 730 790 750

  Sklepy partnerskie


  lampy skandnawskie meble biale  Copyright meblezdrewna.pl , zobacz również na meble białe