BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec
Zadzwoń do nas 08:00-19:00: +48 730 790 750
   

Meble lakierowane

Meble drewniane lakierowane

Meble drewniane mogą być wykończone na różnorodne sposoby. Jednym z nich jest ich polakierowanie. Chociaż powszechnie kojarzy się to z pozostawieniem błyszczącej powierzchni na meblu, to nie zawsze tak jest. Dostępne są także lakiery matowe, które nie powodują tego efektu.

Meble lakierowane zalety

Meble drewniane lakierowane są przede wszystkim dobrze zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych. Lakierowanie drewna to najbardziej tradycyjny sposób na jego wykończenie. Takie meble wykorzystywane są w wielu domach od lat. Lakier na powierzchni drewna wytwarza cieniutką osłonę, która skutecznie ogranicza kontakt naturalnego materiału z czynnikami zewnętrznymi.

Lakierowane meble są mniej podatne na zarysowania. Takie meble drewniane jest także łatwiej czyścić. Warto pamiętać, aby w tym celu używać wilgotnej, a nie mokrej szmatki.

Przy produkcji mebli drewnianych sięga się obecnie po produkty ekologiczne. Nie mają one wiele wspólnego z tradycyjnym lakierem, który wydzielał duszący zapach i długo schnął. Nowoczesne meble lakierowane są także hipoalergiczne. To dobra wiadomość na przykład dla rodziców małych dzieci.

Meble lakierowane pozwalają na długi czas użytkowania bez konieczności przeprowadzania renowacji. Jednak niestety, podobnie jak ma to miejsce w przypadku drewnianych przedmiotów zabezpieczonych także w inny sposób, taka renowacja po pewnym czasie jest konieczna. Nie jest ona jednak bardzo problematyczna, co z pewnością jest plusem.

Meble lakierowane – minusy

Minusy mebli lakierowanych nie przesłaniają ich zalet, ale z pewnością istnieją. Lakiery, zwłaszcza te z połyskiem, to prawdziwe utrapienie dla osób obsesyjnie dbających o czystość. Po prostu bardziej widoczne stają się na nich wszystkie zabrudzenia, także kurz. Błyszczący lakier podkreśla także zarysowania, jeżeli takowe się zdarzą. Dużo zależy w tym przypadku od wybrania dobrej jakości produktu.

Meble lakierowane są bardzo urokliwe. Pasują do nowoczesnych wnętrz. Wybór takiego rodzaju wyposażenia zdradza zamiłowanie do troski o każdy szczegół domu lub mieszkania.

                                                         Paweł Borowy

    Meble lakierowane - 1    Copyright meblezdrewna.pl , zobacz również na meble białe