BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec
Zadzwoń do nas 08:00-19:00: +48 730 790 750
   

Meble drewniane - ekologiczne rozwiązanie

 

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby żyć w zgodzie ze środowiskiem i nie niszczyć zasobów naszej planety. Przekłada się to również na szereg działań proekologicznych, w tym na wybór produktów, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Jedną grupę spośród nich zajmują meble drewniane.

Czy drewno jest ekologiczne?

Drewno to surowiec naturalny, pochodzący ze źródeł odnawialnych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, skąd konkretne drewno służące do wyrobu drewna pochodzi. Wybór egzotycznych gatunków, pochodzących z lasów tropikalnych i transportowanych do Polski, wcale się środowisku nie przysłuży. Nie tylko grozi prawdziwą katastrofą zachwiania biosystemu, ale także kumuluje niebezpieczny transport na długich dystansach. Najlepszym wyborem jest więc zdecydowanie się na producenta, który potrzebne drewno pozyskuje z lokalnych zasobów, gdzie lasy są poddawane racjonalnej gospodarce. Stąd częsty wybór mebli sosnowych. Sosna jest najpopularniejsza w polskich lasach, co przekłada się na atrakcyjną cenę gotowych mebli. Dotyczy to również innych gatunków drzew występujących naturalnie w Polsce.

Sposób wykonania mebli drewnianych

Sam materiał nie gwarantuje jednak ekologiczności końcowego wyrobu. Istotne znaczenie ma sposób jego produkcji. Należy zwrócić uwagę na produkty służące zabezpieczeniu gotowego mebla. Nie powinny one zawierać wszelkich niebezpiecznych dla środowiska substancji, takich jak formaldehyd. Najlepiej jest postawić na ekologiczne kleje, farby, olejowoski i lakiery. Takie zabezpieczenie nie tylko będzie lepsze ze względu na środowisko naturalne, ale także z uwagi na ludzkie zdrowie.

Przed zakupem mebli drewnianych warto sprawdzić, skąd producent pozyskuje swój surowiec, a także w jaki sposób wykonuje poszczególne modele. Meble drewniane są trwałe i ponadczasowe, to znaczy, że wystarczą na dłużej, i zminimalizują ilość odpadów. Po latach łatwo jest je także przetworzyć, a więc nie staną się śmieciami zanieczyszczającymi naszą planetę. To wybór odpowiedni dla osób, które zwracają uwagę na proekologiczność swoich działań.

                                                                                 Paweł Borowy

    Meble drewniane - ekologiczne rozwiązanie - 1    Copyright meblezdrewna.pl , zobacz również na meble białe