BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec
Zadzwoń do nas 08:00-19:00: +48 730 790 750
   

Kilka słów o prowansalskim stylu

 

Meble prowansalskie są najczęściej białe i wykonane z drewna. Nierzadko noszą one celowe ślady postarzania, na przykład przetarcia na swojej powierzchni. Dzięki temu jednoznacznie kojarzą się one z wyglądem wiejskiej rezydencji na południu Francji. Są one bardzo stylowe i doskonale połączyć je można zarówno z bardzo eleganckimi, jak również nieco rustykalnymi dodatkami.

Styl prowansalski

Białe meble w stylu prowansalskim często wyglądają jakby właśnie zostały wygrzebane z jakiegoś stoiska na pchlim targu. Dodatkowo mogą one być ozdobione. Dominują delikatne wzory kwiatowe w odcieniach beżów, szarości, zieleni. Również świeże kwiaty w wazonie są niezbędnym elementem tego stylu urządzania wnętrz. Ze stylem prowansalskim w meblarstwie jednoznacznie kojarzą się również masywne, dosyć niskie witryny oraz kredensy. Uchwyty mebli niejednokrotnie wyglądają jak nadgryzione zębem czasu. Takie meble to idealne tło do ekspozycji zbiorów na przykład gustownej ceramiki. Niezbędny jest rodzinny stół z wygodnymi krzesłami, spora kanapa, wiele stolików i regałów. Mimo tego stylistyka prowansalska ucieka od przesady i nadmiernej ilości ozdób i bibelotów.

Meble dopasowane do wnętrza

Meble prowansalskie mogą być wykonane na dowolny wymiar i kształt. W polskich domach i mieszkaniach najczęściej zagospodarować należy każdą wolną przestrzeń. Białe meble wykonane z drewna idealnie nadają się do tego celu. Ich solidność starczy na dłużej, a dodatkowo jasna kolorystyka optycznie powiększy przestrzeń i nie sprawi, że pomieszczenie wydawać się będzie klaustrofobiczne. To bardzo sprytne rozwiązanie, z którego z pewnością warto skorzystać. Zwłaszcza we wnętrzach, w których brakuje naturalnego światła.

Styl prowansalski jest przytulny, kojarzy się ze słonecznymi wakacjami w pięknym zakątku świata. Oprócz dodatków z wizerunkiem na przykład lawendy, z pewnością warto wybrać również drewniane meble w stylu prowansalskim, które zawsze wyglądają bardzo elegancko. A do tego wnoszą wiele słońca!


                                                                                       Paweł Borowy

  Kilka słów o prowansalskim stylu - 1

  Kontakt

  • sklep@meblezdrewna.pl
  • tel. +48 730 790 750

  Sklepy partnerskie


  lampy skandnawskie meble biale  Copyright meblezdrewna.pl , zobacz również na meble białe