BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec

   

Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym

 

Wnętrze rustykalne jest pełne ciepła, bardzo przytulne, słoneczne i rodzinne. Taki styl idealnie wręcz pasuje do domku na wsi otoczonego przyrodą, ale rozwiązania tego typu coraz częściej mają zastosowanie również w przypadku mieszkań w mieście. Wiele osób wybiera rustykalność, obawiając się chwilowych trendów i stawiając na ponadczasową atmosferę.

Meble z litego drewna

Podstawą stylu rustykalnego jest wybór mebli z litego drewna. Szczególnie dobrze sprawdza się lita sosna, która jest właśnie jasna, pełna blasku, a także posiada bardzo naturalny rysunek słojów. Inną propozycją są meble bielone, które również sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych. Meble nierzadko powinny nosić oznaki użytkowania albo po prostu być celowo postarzane. Pamiętać należy, że drewniane meble są tłem dla bardziej wyrazistych elementów wyposażenia, dlatego warto wybierać propozycje o prostym wyglądzie, unikać nadmiaru zdobień, by nie przedobrzyć.

Barwne dodatki

Nie można zapominać o dodatkach. We wnętrzach rustykalnych to właśnie one przynoszą ze sobą barwy. Pasować będzie wszystko, co kojarzy się ze wsią i z naturą. Na tkaninach pojawić się więc mogą drobne kwiatki. Dobrym pomysłem jest wybór kanapy o współczesnej linii i połączenie jej z tkaniną obiciową o bardziej swojskim wyglądzie. Tkaniny, jakie warto wybierać to przede wszystkim len, bawełna oraz wełna. Dobrym pomysłem jest położenie na drewnianym stole lub stoliku na przykład koronkowej serwety.

Elementy dekoracyjne mogą być wykonane z gliny i pełnić funkcję na przykład wazonu na kwiaty lub doniczki. Jednocześnie należy uważać, aby tych elementów nie było zbyt dużo i by wnętrze nie zaczęło przypominać wystawy w sklepie Cepelia.

Nowoczesny styl rustykalny uzyskać można poprzez zestawienie drewnianych mebli i barwnych chodniczków na podłodze z naturalną cegłą, elementami metalowymi i szkłem. W takiej formie taka stylistyka jest odpowiednia również do wnętrz współczesnych bloków i nie powstydzi się jej żaden magazyn wnętrzarski.


Kontakt

  • zamowienia@meblezdrewna.pl
  • tel. +48 660 599 407

 
Copyright meblezdrewna.pl