BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec

   

Grawery w drewnie

W jaki sposób urozmaicić wygląd mebli drewnianych? Ten naturalny materiał doskonale prezentuje się dzięki ozdobom wykonanym na jego powierzchni. Najciekawszą propozycją jest grawerowanie różnorodnych wzorów.

Czym są grawery w drewnie?

Grawery w drewnie to najogólniej rzecz mówiąc, sposób wycinania na jego powierzchni różnorodnych wzorów przy pomocy lasera. Każdy gatunek drewna ma swoje specyficzne właściwości. Inaczej się go również graweruje. Wszystko zależy od wilgotności drewna, a także od zawartości w nim żywicy oraz układu słojów. Co do zasady twardsze drewno graweruje się łatwiej, a powstały rysunek jest bardziej wyrazisty. Miękkie drewno jest co prawda łatwe w obróbce, ale ma zróżnicowaną twardość za sprawą słojów, więc grawer może być mniej wyrazisty.

Tym, co tworzy najbardziej dekoracyjny efekt, jest powstały kontrast pomiędzy wygrawerowanym oraz niewygrawerowanym obszarem. Daje to trójwymiarowy efekt. Takie działanie wymaga bardzo dużej precyzji. Jednocześnie naniesiony na drewno rysunek jest bardzo trwały. Meble grawerowane są z pewnością spersonalizowane. To pomysł dla osób, którym zależy na oryginalnym umeblowaniu.

Grawery w drewnie – wykorzystanie

Grawerowanie drewna najczęściej wykorzystuje się w meblach w stylu rustykalnym i folkowym. Bardzo podobny pomysł wykorzystaliśmy w naszej autorskiej kolekcji mebli góralskich (https://www.meblezdrewna.pl/meble_goralskie-342-p.html). To zestaw różnorodnych produktów do wyposażenia jadalni, salonu, sypialni i gabinetu, wykonanych z solidnego litego drewna sosnowego. Elementami dekoracyjnymi są metalowe uchwyty stylizowane na ozdoby folkowe. Wykorzystaliśmy także grawery w drewnie nawiązujące wzorem do góralskich parzenic. To właśnie to świadczy o ich wyjątkowości.

Meble góralskie z drewna sosnowego można w swoim wnętrzu wykorzystać na różnorodne sposoby. Doskonale wyglądają w zestawieniu z nowoczesnymi dodatkami. W miejskim apartamencie i w wiejskim domku – wszędzie tam sosnowe meble z grawerami są wyjątkowe i indywidualne.
Copyright meblezdrewna.pl