BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec

   

Charakterystyka drewna bukowego

Charakterystyka drewna bukowego

Drewno bukowe ma wszechstronne zastosowanie, przewyższając pod tym względem popularny dąb. Drewno bukowe stosowane jest w meblarstwie, budownictwie etc., ale sięga się po nie również w przemyśle celulozowym oraz płytowym. Szacuje się, że buczyna ma aż 250 różnych zastosowań, dzięki czemu przewodzi w tej stawce.

Zanim drewno bukowe nadaje się do wykorzystania w celach użytkowych, drzewo rośnie średnio ponad 100 lat, czasami nawet 140. Powszechnie występuje ono w Polsce i w niemalże całej Europie, od południa aż po wschód, przez co jest tak popularne.

Cechy drewna bukowego

Drewno bukowe jest gęste i stosunkowo ciężkie, co przekłada się na solidność uzyskanych z niego produktów. Buczyna wyróżnia się także swoją kolorystyką, którą określić można jako różowawą lub żółtawą, z delikatnym odcieniem fioletowym. Z pewnością jej naturalny odcień jest ciepły, słoneczny i w takich również wnętrzach sprawdzi się ona najlepiej. Jej delikatny kolor związany jest z parowaniem świeżo ściętych pni. Za sprawą wykorzystania tego zabiegu, drewno bukowe ma mniejsze skłonności do pęcznienia, a co za tym idzie, wykonane z niego przedmioty wystarczą na dłużej.

Drewno bukowe klasyfikuje się w grupie drewna średnio ciężkiego. Jest ono twarde, ale przy tym łupliwe. Charakteryzuje się ono dość dużą kurczliwością. Umożliwia ono swobodne barwienie, lakierowanie i polerowanie. Nie ma wyrazistych słojów, co dla wielu miłośników wykorzystania drewna w domu stanowi jego atut. Dodatkowo nie posiada także widocznych porów. Drewno bukowe jest chętnie wykorzystywane w meblarstwie, ponieważ jest łatwe w obróbce i bardzo uniwersalne – można z niego wyczarować produkty o zróżnicowanym wyglądzie.

Meble z drewna bukowego

Buk to materiał spójny i trwały, dlatego meble wykonane na jego bazie również takie będą. Ten gatunek jest nieco tańszy niż dąb, stąd być może wzięła się jego olbrzymia popularność. Meble bukowe dostępne są również w naszym sklepie. Szczególnie polecane są do wnętrz klasycznych, pełnych domowego ciepła, rustykalnych. Na bazie drewna bukowego wykonuje się łóżka, komody, stoły, krzesła, szafy.
Copyright meblezdrewna.pl